Wakacje tuż tuż... Barbara Błoszyk,    21 czerwca 2023

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Chociaż nadal spotykamy się w szkole, to oceny zostały już wystawione, a myślami planujemy wyjazdy nad morze, w góry lub wyjścia ze znajomymi. Jednak, zanim oficjalnie zadzwoni ostatni dzwonek, czas krótko podsumować działalność naszej gazetki w czasie tego roku szkolnego.

W tym roku „Ośmiornica” powróciła do życia ósemkowiczów w nowym wydaniu. Pod opieką Pani profesor Radziszewskiej powstała nowa redakcja, która przyłożyła wszelkich starań, aby tchnąć nowe życie w ósemkowy klasyk. Przeprowadziliśmy prawdziwą rewolucję – „Ośmiornica” przybrała zupełnie nowe oblicze na nowej stronie, na której możecie teraz czytać ten artykuł. Z kolei my, ósemkowi dziennikarze, w miarę naszych możliwości staraliśmy się opisywać nowinki z życia szkoły, Poznania, a czasem po prostu pisać o tym, co nas pasjonuje. Przetarliśmy szlaki, którymi będziemy mogli podążać w przyszłych latach, aby z nową energią i doświadczeniem móc dostarczać Wam, społeczności ósemki, kolejne artykuły.

To był bardzo produktywny rok. Teraz już czeka na nas odpoczynek. W imieniu redakcji “Ośmiornicy” życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji – dużo relaksu i radości, abyśmy we wrześniu wszyscy wrócili pełni sił i motywacji do dalszej nauki.

Barbara Błoszyk 2A